صفرشویی خودرو به چه معناست؟

صفر-شویی-خودرو

صفرشویی خودرو

تا به حال شنیده اید که می گویند اگر می خواهید کسی را بشناسید به کفش هایش نگاه کنید؟ حالا دیگر این موضوع عوض شده و به جای آن در دنیای امروز اگر می خواهید کسی را بشناسید باید به ماشینش نگاه کنید!

ماشین هرکس، جلوه ای از شخصیت اوست. افراد بی نظم و افرادی که ذهن آشفته ای دارند، معمولا به ماشین خود رسیدگی نمی کنند و خودروی آنها همیشه کثیف و شلخته است؛ اما افرادی که به کار و جایگاه خود اهمیت می دهند، ماشینشان را تمیز نگه می دارند. واقعیت این است که تمیز بودن ماشین شما، باعث می شود که جایگاه اجتماعی شما بالاتر برود. به علاوه داشتن خودویی تمیز باعث می شو که از نشستن در آن و رانندگی کردن لذت بیشتری ببرید. پس واجب است که به خودروی خود برسید و آن را تمیز نگه دارید. در این نوشته می خواهیم به روش نظافت خودرو بپردازیم. خوشحال می شویم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

صفر-شویی-خودرو

صفرشویی خودرو به چه معناست؟

اگر می خواهید ماشین شما واقعا تمیز شود، باید علاوه بر شستشوی کامل ماشین، عملیات صفرشویی خودرو را انجام دهید.صفرشویی خودرو، عملیات شستشوی ماشین است که در آن تمام قطعات داخل اتاقک های ماشین، بدنه خودرو، رودری ها و کاپوت ماشین شسته می شود.

به مجموعه کارهایی که برای تمیزکاری داخل خودرو بعد از شستشوی اولیه خودرو انجام می شود، صفرشویی گفته می شود. هدف از صفرشویی ماشین این است که نواقص و مشکلات خودرو برطرف شود و داخل خودرو مانند بیرون آن تمیز شود. با صفرشویی خودرو ، جلوه و زیبایی داخلی خودروی شما چند برابر می شود. شما می توانید یک بار در ماه عملیات صفرشویی خودرو را انجام دهید تا ماشین شما تمیز و براق شود.

انتخاب تیم حرفه ای برای نظافت و صفرشویی خودرو بسیار اهمیت دارد. اگر صفرشویی خودرو را به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید، آنها کار نظافت خودروی شما را با توجه به متریال های داخلی ماشین شما انجام می دهند. هم چنین قطعات داخلی ماشین شما را با مواد شوینده مناسب شستشو می دهند.

مثلا اگر خودروی شما وارداتی و لوکس باشد، باید از مواد شوینده خاصی برای صفرشویی آن استفاده شود؛ زیرا متریال های چنین خودروهایی حساس و باکیفیت است و باید با دقت شسته شوند.

صفر-شویی-خودرو

مواد شوینده خودرو

برای اینکه ماشینها بهتر شسته و تمیز شوند، باید از مواد شوینده خاص استفاده شود. در کارواش های حرفه ای از مواد شیمیایی عالی برای شستن و خشک کردن خودرو استفاده می شود. مواد شوینده خودرو باید به درستی انتخاب شود تا انواع آلودگی ها را از روی بدنه و داخل ماشین پاکسازی کند و به بدنه خودرو جلا و درخشندگی بدهد. با این کار ظاهر خودرو و درون آن درخشان تر و زیباتر خواهد شد. مواد شوینده خودرو در 4 دسته زیر قرار می گیرد که هرکدام از آنها ویژگی های خاصی دارند:

  1. شامپوی مخصوص شستشوی خودرو

شامپوها برای شستشوی خودرو به کار می روند و انواع آلودگی مانند لکه های چربی، قیر، رد حشرات و پشه و آلودگی های الکترواستاتیک را از بین می برد. شامپوی ماشین، اصلی ترین ماده شوینده در عملیات صفرشویی است. در کارواش های اتوماتیک، شامپوی ماشین با برس به خودرو مالیده می شود تا بهتر بتواند آلودگی ها را از بدنه خودرو تمیز کند.

  1. فوم مخصوص شستشوی خودرو

فوم باعث از بین رفتن آلودگی های به جای مانده روی خودرو می شود و ظاهر جذابی به خودرو می دهد. فوم محصولی با قابلیت کف کنندگی فراوان است که خودروی شما را بسیار تمیز می کند. شما می توانید خودتان رایحه و رنگ فوم شستشو را انتخاب کنید. برای اینکه تاثیرگذاری فوم بیشتر شود، لازم است بعد از ریختن آن روی بدنه خودرو، به آن زمان بدهید تا فوم به بهترین شکل عمل کند.

  1. واکس خودرو

واکس ها را می توان مواد شیمیایی خاصی دانست که قدرت پاک کنندگی ندارند؛ اما در روند شستشوی خودرو بسیار پرکاربرد هستند. واکس خودرو روی خشک شدن خودرو تاثیر می گذارد و کاری می کند که خودروی تازه شسته شده زودتر خشک شود. هم چنین استفاده از واکس خودرو باعث براق شدن و درخشان شدن ظاهر خودروی شما می شود. واکس ها میزان جذب آلودگی ها را کاهش دهد و یک لایه محافظ روی بدنه خودرو ایجاد می کند. علاوه بر براق شدن و درخشان شدن رنگ خودرو، واکس خودرو از رنگ خودرو در برابر نور خورشید و سایر عوامل محیطی محافظت می کند.

  1. اسپری تخصصی

یکی دیگر از مواد شوینده خودرو، به صورت اسپری های تخصصی هستند که برای شستشوی بخش های خاصی از خودرو تولید و ارائه می شوند و برای خدمات نظافت و شستشوی بخش های خاصی از خودرو استفاده خواهد شد. اسپری شیشه پاک کن، اسپری رینگ شوی، اسپری تمیز کننده داشبورد، اسپری موتور شوی، چرم مصنوعی و… از جمله اسپری های تخصصی هستند.

استفاده از مواد شوینده خودرو مزایای زیادی دارد. استفاده از این مواد شوینده باعث افزایش کیفیت شستشو می شود و فرآیند شستشو و صفرشویی خودرو را سرعت می دهد. همچنین میزان مصرف آب را کاهش می دهد. برای انتخاب مواد شوینده خودرو به سراغ محصولاتی بروید که قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد، با محیط زیست سازگار است و به مصرف بالای آب نیاز نداشته باشد.

صفر-شویی-خودرو

کارواش نانو

یکی از پدیده های عالی در زمینه شستشوی انواع ماشینها، کارواش نانو است. کارواش نانو باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود و قدرت تمیزکنندگی فوق العاده ای دارد. در کارواش نانو از پودر نانو برای شستشو و تمیز کردن ماشینها استفاده می شود. برای ساخت پودر نانو، 4 آنزیم قوی انتخاب شده است که باعث چربی زدایی، جرم گیری و شستشوی سطح ماشین می شوند. پودر نانو کاملا با محیط زیست سازگار است و هیچ خطری ندارد. این محصول از رنگ ماشین شما در برابر تابش اشعه ماورا بنفش خورشید محافظت می کند. هم چنین مانع از رنگ پریدگی رنگ ماشین شما خواهد شد.

مزایای استفاده از کارواش نانو چیست؟

کارواش نانو مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پودر نانو باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود.
  • استفاده از پودر نانو باعث کاهش میزان مصرف آب و مواد شوینده می شود.
  • با استفاده از پودر نانو، اتومبیل شما به راحتی و سریع تمیز می شود.
  • میزان درخشندگی و تمیزی خودروی شما با استفاده از کارواش نانو چند برابر می شود.

از کارواش نانو در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

کاربردهای پودر و کارواش نانو بسیار گسترده است. برای شستن انواع اتومبیلهای سواری، وسایل نقلیه عمومی مانند قطار و هواپیما، شستن ماشینهای سنگین مانند کامیون و اتوبوس و شستشوی انواع ماشین آلات صنعتی و راهسازی می توان از کارواش نانو استفاده کرد.

صفر-شویی-خودرو

روش شستن ماشین در کارواش نانو

در کارواش نانو، ابتدا آلودگی های موجود روی سطح بدنه خودرو با آب پاک می شود. سپس 50 گرم از پودر نانو با 1 لیتر آب مخلوط می شود. بعد از تهیه این محلول، با اسپری محلول روی سطح اتومبیل پاشیده می شود. بعد از گذشت چند دقیقه سطح اتومبیل با استفاده از فشار آب یا بخار آب تمیز می شود. برای این کار فشار آب یا بخار آب را از فاصله 10 تا 15 سانتی متری به خودرو می پاشند. می توان از مواد شوینده دیگر مانند شامپو نانو واکسی نیز استفاده کرد. استفاده از شامپوی نانو واکسی باعث تمیزی 100 درصدی خودروی شما و درخشندگی آن خواهد شد.

باید بدانید که کارواش بدون آب یا کارواش نانو، جدیدترین سبک برای شستشوی ماشینها است که سازوکار آن با کارواشهای معمولی کاملا فرق دارد.استفاده از کارواش نانو به مصرف آب نیاز ندارد و به دلیل استفاده از مواد نانو، باعث ایجاد لایه نازک نانویی می شود و از رنگ بدنه محافظت می کند.

کارواش در محل

بسیاری از صاحبان ماشینها دوست دارند ماشینی تمیز و براق داشته باشند و از نشستن داخل ماشینشان لذت ببرند؛ اما وقت برای رفتن به کارواش و شستشوی ماشینشان ندارند. بهترین گزینه برای این افراد، استفاده از خدمات کارواش در محل است.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دلیل مشغله های کاری نمی توانند به کارواش بروند، می توانید از خدمات کارواش در محل استفاده کنید. با این کار در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنید و می توانید خیلی سریع و بدون معطلی شاهد تمیز شدن ماشینتان باشید.

برای انتخاب کارواش، به سراغ کارواش سیار مطمئن و حرفه ای بروید. کارواش در محل باید به محل زندگی یا کار شما بیاید و با استفاده از مواد شوینده خودرو ، ماشین شما را تمیز کند. این کار باعث کاهش مصرف سوخت، کاهش سفرهای غیرضروری شهری و کاهش مصرف آب می شود. اگر کارواش سیار حرفه ای را انتخاب کنید، خواهید دید که آنها با مواد نانو و شامپوهای نانو واکسی اتومبیل شما را می شوند و تمیز می کنند.

یکی از مزیتهای کارواش در محل این است که شما می توانید دستمزد شستشو و صفرشویی خودروی خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید. در نتیجه نیازی نیست انعامی بپردازید و این یعنی در هزینه شما صرفه جویی می شود.

در این نوشته با صفرشویی خودرو و کارواش نانو آشنا شدید و متوجه شدید که شستشوی ماشین با مواد نانو چه مزایایی دارد و تا چه حد در مصرف آب و مواد شوینده صرفه جویی می کند. همچنین دانستید که کارواش نانو از بقیه مدلهای شستن ماشین بهتر و تمیزتر است.

هم چنین متوجه شدید که می توانید از خدمات کارواش سیار یا کارواش در محل استفاده کنید و بدون جابه‌جایی مکانی، ماشین خود را شستشو دهید و آن را تمیز کنید.

اگر به خدمات کارواش در محل نیاز دارید، می توانید روی ما حساب کنید؛ کافی با ما تماس بگیرید زیرا تکنسین های ما جزو افراد حرفه ای و آموزش دیده هستند و می توانند خودروی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن تمیز کنند و روی آن برق بیندازند.

carproiran
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *