واکس خودرو

واکس-خودرو (1)

واکس خودرو

رنگ خودروی شما، اولین چیزی است که مشاهده می شود؛ پس اگر می خواهید خودروی زیبا و خاص داشته باشید، باید با استفاده از روش های مختلف رنگ زیبایی به خودروی خود بدهید. توجه به ظاهر و زیبایی خودرو اهمیت زیادی دارد و به‌ نوعی جلوه و ظاهر خودروی شما نمایانگر شخصیت شما است. همان گونه که خودروها به‌ مرور زمان دچار افت و فرسایش می شوند، رنگ بدنه ی آنها نیز این تغییرات را تجربه خواهند کرد.

 رنگ بدنه ی خودرو تحت تاثیر عوامل محیطی بسیاری مانند بارش باران اسیدی، تابش مستقیم نور خورشید، برخورد اشیا مختلف با بدنه، اکسید شدن با مواد آلوده‌ ای که در اثر حرکت خودرو به بدنه پاشیده اند، تمیز کردن نام مناسب خودرو و غیره قرار می‌گیرد. در مواقع بسیاری این شرایط محیطی رنگ خودرو را به شکلی نامطلوب تحت تاثیر قرار می دهند و تمیزکردن خودرو نیز دیگر کارساز نخواهد بود. در چنین مواردی یا می توانید بدنه ی خودرو را مجددا رنگ آمیزی کنید یا باید به فکر ترمیم رنگ آن باشید. مسلما ترمیم رنگ خودرو مقرون به صرفه تر خواهد بود.

 برای ترمیم رنگ بدنه می‌توانید از موادی مانند واکس و پولیش استفاده کنید. واکس ها و براق کننده ها نقشی متفاوت نسبت به پولیش ها دارند. واکس ها با اضافه کردن یک لایه بر روی رنگ علاوه بر جلابخشی، نقش یک محافظ را ایفا می کند. واکس ها را می توان به شکل دستی یا با کمک دستگاه مورد استفاده قرار داد. عمل واکس زدن باید در بازه های زمانی خاصی صورت گیرد چرا که استفاده از این مواد به ‌طور مکرر نه ‌تنها مفید نخواهند بود بلکه می توانند  موجب خوردگی و فرسایش رنگ خودرو شوند.

انواع واکس خودرو

واکس مایع: واکس مایع یا Liquid Wax ساده ترین نوع واکس برای جلا دادن بدنه خودروست اما به نسبت واکس های نرم و سخت دوام کمتری دارد، به خاطر همین ماندگاری کوتاه، بعد از هر بار شستن ماشین با مواد شوینده از واکس مایع استفاده می شود.

واکس نرم: بسیاری از افراد به خاطر راحتی در استفاده، سطح پوشش دهی مناسب از واکس نرم یا Soft Wax استفاده می کنند. ماندگاری این نوع واکس ها از نوع مایع بیشتر است.

واکس سخت: این نوع واکس دارای اثر و ماندگاری بیشتری نسبت به انواع دیگر می باشد، به همین دلیل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، واکس سخت یا Hard Wax را می توان هز شش ماه یک بار استفاده نمود. به هنگام استفاده، مراحل واکس زدن باید به درستی رعایت شوند.

 

واکس-خودرو (6)

نحوه اجرای واکس بدنه خودرو

همان گونه که گفتیم، واکس خودرو قرار است یک لایه بر روی بدنه خودروی شما ایجاد کند که نه تنها از نظر زیبایی، بلکه از بعد محافظتی کارایی بالایی دارد. تنها راهی که بتوانید یک واکس خوب حرفه ای روی خودرو انجام دهید این است که سطح بدنه خودرو را برای این کار آماده کنید. هر آنچه که روی آن وجود دارد، از گرد و خاک گرفته تا واکس قدیمی کثیف را باید کاملا تمیز کنید و بدنه خودرو را کاملا تمیز و عاری از هرگونه واکس قدیمی کنید.

واکس را بر روی بدنه خودرو بمالید به گونه ای که کل وسیله نقلیه را پوشش دهد، واکس را به صورت لایه هایی نازک روی بدنه اتومبیل قرار دهید و آن را پخش کنید. بهتر است برای مالیدن واکس از پارچه ای نرم یا پدهای اپلیکیتور استفاده نمایید و پارچه آغشته به واکس را به صورت دایره ای بر روی بدنه ماشین بکشید.

زمانی که چند دقیقه از واکس زدن گذشت و احساس کردید رنگ واکس مات شده، زمان پاک کردن فرا رسیده است. برای تمیز کردن سطح بدنه خودرو حتما باید از حوله میکروفایبر استفاده کنید. دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد، ولی این نکته را بدانید که استفاده از حوله های میکروفایبر مناسب و تمیز بودن آنها، اهمیت فوق العاده بالایی دارند.

استفاده زیاد از واکس روی بدنه، یا خشک شدن بیش از حد آن یا هر نوع اتفاق دیگر می تواند پروسه تمیز کردن واکس از روی بدنه را به کاری بسیار دشوار و طاقت فرسا تبدیل کند. همیشه می توانید مقداری واکس خیس روی آن اضافه کنید تا واکس نرم تر شده و آماده تمیز سازی شود.

مزایا و معایب واکس و پولیش خودرو

بسیاری از افراد در هنگام تصمیم گیری، مردد می شوند و نمی دانند واکس خودرو را انتخاب کنند یا به سراغ پولیش خودرو بروند. باید بدانید که هم واکس خودرو و هم پولیش خودرو باعث تمیز و براق شدن ظاهر خودروی شما می شود؛ اما هر کدام از این مواد، عملکرد متفاوتی دارند.

وقتی خودروی خود را با واکس می پوشانید، یک لایه محافظ روی رنگ خودرو ایجاد خواهید کرد؛ اما زمانی که خودروی خود را پولیش می کنید، یک لایه بسیار نازک از رنگ خودرو را بر می دارید. به همین دلیل است که در اکثر مواقع، بعد از پولیش کردن خودرو از واکس استفاده می شود تا از رنگ جدید خودرو محافظت کند و دوام رنگ بدنه خودروی شما بیشتر شود.

یکی دیگر از تفاوت های واکس و پولیش این است که برخلاف واکس، نیازی نیست که پولیش را از روی بدنه خودروی خود پاک کنید. نکته ای که باید بدانید این است که پولیش خودرو را برای بعضی از رنگها می توان استفاده کرد؛ اما واکس خودرو این طور نیست و برای تمامی رنگها استفاده می شود. اگر رنگ خودروی شما تیره است، برای جلوگیری از رنگ پریدگی خودروی خود از پولیش استفاده کنید، اگر رنگ خودروی شما روشن است، برای حفظ جلا و درخشندگی خودروی خود پولیش را انتخاب کنید. اگر رنگ خودروی شما قدیمی شده است، به صورت همزمان باید از پولیش و واکس خودرو استفاده کنید.

در انتها تیم تخصصی کارپروایران با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد این آمادگی را دارد تا به مشتریان عزیز خدمات واکس خودرو را حتی در محل شما با بهترین کیفیت و قیمت ارائه دهد. شما می توانید سایر بخش های این وب سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

carproiran
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *