6 مرحله برای رفع خراش های کوچک سطح رنگ خودرو

بازیابی-رنگ-خودرو

6 مرحله برای رفع خراش های کوچک سطح رنگ خودرو

به گفته کارشناسان خودرو، استفاده از محصولات حذف خراش بهترین راه برای کمک به حذف خش های کوچک آزار دهنده در اتومبیل مورد علاقه شما است. بنابراین اجازه دهید این روش را در حال حاضر بررسی کنیم.

مرحله 1: ماشین خود را شستشو دهید

قبل از انجام فرایند بازیابی رنگ خودرو ابتدا باید ماشین خود را شستشو کنید تا مطمئن شوید که هیچ کثیفی یا خاکی بر روی سطح وجود نداشته است. تمیز کردن ناحیه خراشیده قبل از استفاده از هر محصول حذف کننده بسیار مهم است، زیرا هر گونه آلودگی یا خاکی که در رنگ خودرو باقی بماند، زمانی که ریکاوری رنگ انجام می‌شود باعث خراش بیشتری می شود. برای تمیز کردن ماشین از شامپوی شستشوی خودرو و حوله های میکروفیبر یا اسفنج استفاده کنید. سپس آن را با حوله های میکرو فایبر خشک کنید تا برای مرحله بعدی آماده شوید.

مرحله 2: خرید یک محصول حذف خراش

شما می توانید محصول یا کیت پاک کننده خراش را در فروشگاه ها تهیه کنید. این کیت‌های حذف اغلب حاوی راه حل برای حذف خراش و یک پد برای استفاده از محصول است.

مرحله 3: استفاده از مقدار مناسب

مقدار محصول حذف خراش به اندازه پد و ناحیه خراشیده بستگی دارد. ابتدا محصول را بر روی پارچه میکروفایبر یا پد بکشید، سپس آنرا نصف کنید تا محصول حذف خراش را در اطراف سطح با پارچه یا پد اعمال کنید.

مرحله 4: کار حذف را در داخل و اطراف ناحیه خراشیده انجام دهید

در این مرحله می توانید محصول را در یک حرکت عقب و جلو یا یک حرکت دایره ای کار کنید. شما باید انتخاب کنید کدام نوع حرکت برای شما راحت تر است و همچنین بهتر است منطقه خراشیده را پوشش دهد. اما توجه کنید که نباید مسیر را تغییر دهید. هنگام کار محصول حذف، از حرکت به جلو و عقب به حرکت دایره ای تغییر نکنید. اطمینان حاصل کنید که محصول حذف به خوبی در سطح رنگ خودرو توزیع شده است.

مرحله ۵: حذف هر گونه باقیمانده محصول

هنگامی که فرآیند ناحیه خراش انجام می‌شود، مرحله بعدی پاک کردن هر گونه باقیمانده محصول است. یک دستمال ماکروفایبر تمیز برای پاک کردن هر محصول اضافی مورد نیاز است.

توجه داشته باشید: نباید اجازه دهید که باقیمانده محصول بر روی سطح خودرو خشک شود.

مرحله 6: در صورت لزوم پروسه را از 2 تا 3 بار تکرار کنید.

اگر متوجه شوید که خراش ها هنوز قابل مشاهده هستند، می توانید فرآیند بالا را از 2 تا 3 بار تکرار کنید.

توجه: این روند را چندین بار انجام ندهید، زیرا شما می توانید پوشش روشن را بر روی ماشین مورد علاقه‌تان خراب کنید.

روش طبیعی برای حذف خراش‌های کوچک و سطحی روی رنگ خودرو

این که آیا شما یک ماشین جدید خریداری کرده اید یا زمان طولانی است از خودرویتان استفاده می کنید، کشف حفره جدید، خراش‌ها یا علامت‌های روی سطح بیروین خودرو می تواند یک حس ناامیدانه منتقل کند. بسیاری از روش های احیای رنگ برای مقابله با خط‌ها، خراش ها و علامت‌های ناخوشایند پیچیده تر است، زیرا استفاده از مواد اشتباه می تواند کار رنگ خودرو خود را حتی بدتر کند.

بازیابی-رنگ-خودرو-1

از خمیردندان برای پاک کردن خراش‌ها استفاده کنید

فقط یک پارچه مرطوب، نرم و یک خمیر دندان نیاز دارید، بدون خستگی زیاد، می توانید خراش ها و نشانه ها را درروی ماشین خود پاک کنید. این ترفند به خوبی کار می کند، اگر نشانه های خراش و علامت به طور کامل به پوشش رنگ خودرو شما نفوذ نکرده باشد. اگر می توانید با ناخن خود خراش را بردارید، حل مشکل با استفاده از خمیر دندان توقع خیلی بزرگی است.

خمیر دندان برای خرد کردن سطح ناهموار شفاف براق ماشین تان کار می کند و این شکاف را پر می کند. فقط اطمینان حاصل کنید که سطح اطراف منطقه تمیز است (نمی خواهید ذرات خاک و آوار را به رنگ خود بمالید). اگر رنگ خارجی در سطح وجود داشته باشد، خمیردندان به عنوان یک ساینده نیز عمل می کند تا به حذف آن نیز کمک کند.

مراحل زیر را برای بازیابی رنگ در سطوحی با خش‌های سطحی به وسیله خمیردندان دنبال کنید:

مرحله 1: بازرسی سطح خسارت

اول از همه، شما باید با استفاده از ناخن خود بررسی کنید که آیا سطوح خراش سطحی هستند یا خیر. برای انجام این کار، ناخن های خود را روی تراشه ها، خراش ها یا دندانه ها قرار دهید. اگر متوجه شوید که ناخن شما هیچ خراشیدگی احساس نمی‌کند، بدان معنی است که خراش های روی رنگ خودرو شما خیلی سخت و عمیق نیستند، بنابراین استفاده از خمیردندان برای اصلاح آنها ممکن است یک روش خوب باشد.

مرحله 2: منطقه خراشیده را تمیز کنید

قبل از استفاده از خمیردندان روی خراش، باید منطقه آسیب دیده را بشویید و سپس خشک کنید. چرا ما باید منطقه خراشیده را بشوییم و خشک کنیم؟ خوب، پاسخ این است که باقی مانده لکه ها و آلودگی‌ها در ناحیه خراشیده، خراش ها بدتر می شوند.

برای تمیز کردن ماشین خود، می توانید آن را به یک کارواش ببرید یا آن را خودتان بشویید. اگر ماشین خود را در خانه شستشو می‌کنید، باید از شلنگ مخصوص در تمام خودرو استفاده کنید تا اکثریت آوار و خاک را بردارید. بعد، با استفاده از یک برس شستشوی ماشین یا اسفنج بزرگ و  شامپوی خودرو ماشین را کف زده و تمیز بشویید. از آنها برای پاک کردن تمام سطح ماشین خود استفاده کنید، باید اطمینان حاصل کنید که تمام سطح ماشین با صابون پوشانده شده است. بعد از آن زمان آن است که با استفاده از شلنگ آن را آبکشی کنید. سپس ماشین خود را خشک کنید.

مرحله 3: مقدار یک چهارم اندازه خمیردندان را به یک حوله میکروفایبر اعمال کنید

در این مرحله، برای حذف خراش ها، استفاده از خمیر دندان سفید کننده بهتر از سایر انواع خمیر دندان‌ها است. اما اگر این نوع را نداشته باشید، می توانید از هر خمیر دندان که در دست دارید استفاده کنید.

توجه: شما باید مقدار کافی خمیر دندان را به یک ماکروفایبر تمیز، نرم اعمال کنید تا مطمئن شوید که وقتی این خراش را به این شکل مالش می‌دهید، این فرآیند باعث آسیب بیشتر نمی‌شود.

مرحله 4: خمیردندان را با یک حرکت دایره ای در ناحیه آسیب دیده حرکت دهید

حوله ماکروفایبر را در حلقه های کوچک بر روی رنگ ماشین خود حرکت دهید تا خش ها را از بین ببرید. انجام این کار را تا زمانی که خمیر دندان به خوبی در رنگ خودرو توزیع شده است. استفاده از خمیر دندان نیاز به استفاده از برخی فشار، اما نه بیش از حد.

حوله ماکروفایبر را در دایره‌های کوچکی بر روی رنگ اتومبیل خود حرکت ‌دهید تا خراش‌ها را از بین ببرید. این کار را تا زمانی که خمیر دندان به خوبی روی رنگ اتومبیل پخش شود، حفظ کنید. مالیدن خمیر دندان بر روی سطح به کمی فشار شما نیاز دارد، اما نه خیلی زیاد.

مرحله 5: پاک کردن هر خمیر دندان اضافی

هنگامی که خش برداری انجام می شود، پس از آن از یک شلنگ آب فشار قوی برای حذف خمیر دندان اضافی استفاده کنید. سپس با استفاده از یک حوله ماکروفیبر برای خشک کردن منطقه اقدام کنید.

مرحله 6: تمام روند را تا 2 بار تکرار کنید

استفاده از خمیردندان برای خلاص شدن از خش های سطحی ممکن است در اولین بار موثر نباشد. ممکن است لازم باشد که کل پروسه را 1 یا 2 بار دیگر در صورت لزوم تکرار کنید. سپس منطقه آسیب دیده را بررسی کنید تا ببینید آیا خراش ها هنوز قابل مشاهده هستند یا خیر.

توجه: شما نباید این فرایند را بیش از 3 بار انجام دهید، زیرا اگر فرآیند چندین بار انجام می شود، می توانید پوشش روشن از رنگ ماشینتان را خراب کنید.

در انتها تیم تخصصی کارپروایران با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات احیای رنگ خودرو با بهترین قیمت ارائه کند. شما می توانید سایر بخش های این وب سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات بیشتر آشنا شوید .

carproiran
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *