8 نکته که هنگام شستن خودرو بایستی رعایت شود

شستشوی-خودرو

8 نکته که هنگام شستن خودرو بایستی رعایت شود

تا به حال شنیده اید که می گویند که اگر می خواهید کسی را بشناسید به کفش هایش نگاه کنید.!؟ حالا دیگر این موضوع عوض شده و به جای آن در دنیای امروز اگر می خواهید کسی را بشناسید باید به ماشینش نگاه کنید…!

ماشین هر کس، جلوه ی از شخصیت اوست که معمولا با نگاه به ظاهر خودرو هر شخص می توان به شخصیت او پی برد که بدون شک در کنار رعایت نکات فنی خودرو نبایستی از شستشوی اتومبیل و تمیز کردن آن غافل شویم که این نیز خود اصولی دارد که اگر آن رعایت نکیم به رنگ و بدنه اتومبیل خود آسیب می رسانیم.

برای آشنایی با شستشوی گام به گام خودرو بهتر است این مقاله را هم مطالعه کنید.     

عدم استفاده از مایع ظرف شویی

در صورتی که قصد دارد خودروی خود را بشویید ابتدا لازم است ماده شوینده مناسب را که برای شستشوی اتومبیل احتیاج دارید فراهم کنید، گاهی مواقع به کار بردن مواد پاک کننده بی کیفیت یا مواد پاک کننده خانگی مثل مایع ظرف شویی آسیب جدی به رنگ و بدنه خودرو می رساند. مایع ظرف شویی برای شوستن ظروف آشپزخانه بسیار عالی عمل می کند اما برای تمیز کردن خودرو گزینه مناسبی نیست به این دلیل که دارای مواد شیمایی تهاجمی بوده که به رنگ و بدنه خودرو آسیب می رساند.

به همین دلیل کارشناسان خودرو توصیه می کنند برای شستن خودرو از مواد پاک کننده با کیفیت که ویژه خودرو می باشند استفاده کنید چرا که شامپو و مواد شوینده خودرو دارای ترکیباتی هستند که از مواد طبیعی ساخته شده و توسط کارشناسان خودرو بر حسب اصول مهندسی ساخته شده اند تا هیچ مشکلی برای رنگ و بدنه خودرو ایجاد نگردد.

از ویژگی های یک شامپو با کیفیت اتومبیل می توان به قدرت پاک کنندگی بالا، براق کردن اتومبیل، حفظ کننده رنگ اتومبیل، برگشت پذیر بودن به طبیعت، ضد حساسیت، تعادل داشتن در اسیدی یا قلیایی بودن شامپو خودرو و بوی خوب اشاره کرد.

از پارچه مناسب استفاده کنید

ابرها، اسفنج ها و پارچه های معمولی برای شستن خودرو مناسب نیسیت زیرا ممکن است گرد و غبار و یا ذرات ریز در هنگام کشیدن دستمال موجب بروز خط و خش بر روی بدنه خودرو شود. مناسب‌ترین گزینه دستمال میکروفایبر است که ضمن حفظ رطوبت بیشتر، در پاک کردن بهتر از دستمال های پارچه ای عمل می کند.

پارچه های میكروفیبر به دلیل عدم پرز دهی، قابلیت خوبی در پاك كردن و تمیز نمودن رنگ خودرو دارند و به آن جلای خوبی می دهند. این نوع پارچه ها آب و شامپو را به خوبی جذب می كنند و می توانید با یك مرتبه خیس كردن آن سطح زیادی از بدنه خودرو را شستشو دهید. همچنین بهتر است برای خشك كردن خودرو نیز از این پارچه ها استفاده كنید، چون قابلیت جذب آب خوبی دارند.

شستشوی-خودرو

زیر نور خورشید کار نکنید

مردم معمولا زیاد زیر نور خورشید نمی روند چرا که ممکن است پوستشان سیاه شود. بهتر است بدانید ماشین، با وجود غیر زنده بودنش، نیاز به محافظت در برابر نور خورشید دارد. در نور خورشید به دلیل گرمای بیشتر مواد شوینده زودتر از معمول روی بدنه خودرو خشک می شوند و برای پاک کردن و صیقلی دادن بدنه خودرو با دشواری بیشتری مواجه خواهید شد.

لکه های جا مانده را با دستمال خشک پاک نکنید

در بهترین حالت هم پس از شست و شوی خودرو، در سطوحی از خودرو ممکن است خشک کردن لکه ها و قطره های آب فراموش شوند. هرگز برای پاک کردن آن ها از پارچه خشک استفاده نکنید چون به این ترتیب رنگ خودرو را همراه لکه از بین خواهید برد. می توانید با دستمال میکروفایبر نمناک این کار را انجام دهید. این دستمال ها خاصیت ضد خش دارند و اثرشان پس از استفاده روی سطح باقی نمی ماند. دقت کنید که آن ها یکبار مصرف نیستند و می توانید چه به صورت دستی و چه با ماشین لباسشویی آن ها را بشورید و دفعه بعدی از آن ها استفاده کنید

هرگز مایع شوینده را مستقیم روی بدنه خودرو نریزید

به منظور شستشوی بهتر ماشین ها از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. چرا که به میزان قابل توجهی به شستشو خودرو بهبود می بخشد. هر محصول شوینده ای پیش از استفاده باید رقیق شود. مایع شوینده مخصوص را در ظرف آبی با نسبت مناسب حل کنید و آن را با کمک دستمال میکروفایبر به خودرو بمالید.

از دو سطل برای شستشو استفاده کنید

همیشه برای شستن خودرو دو سطل، یکی برای خیس و کفی کردن دستمال و یکی برای شستن آن استفاده کنید. به این ترتیب گرد و خاک را به همراه ابر کثیف به داخل سطل شوینده نمی برید و آن را دوباره روی بدنه خودرو نمی کشید. طی شستشو، آب هر دو سطل را تعویض کنید.

شستشوی-خودرو

شستن لاستیک را برای آخر کار نگذارید

بدیهی است که چرخ و لاستیک در نتیجه تماس با جاده کثیف ترین قسمت خودرو است. اگر شستن و تمیز کردن آن را برای مرحله آخر نگه دارید، آلودگی، کثیفی، غبار و حتی آشغال هایی که روی لاستیک نشسته اند، ناخودآکاه در تماس با ابر به سطوح دیگر منتقل می کنید. بنابراین اول از همه لاستیک و چرخ ها را بشوئید، سپس دستمال خود را تعویض یا آن را به خوبی بشوئید و سایر سطوح را تمیز کنید.

از پولیش بیش از اندازه استفاده نکنید

واکس و پولیش خودرو ظاهر خودرو را زیباتر و ایرادات آن را ترمیم می کند، واکس خودرو از فرسایش رنگ جلوگیری می کند و استفاده از پولیش خودرو آلودگی ها و خش های روی بدنه خودرو را ترمیم می کند. این تفکر که هر چه میزان استفاده از پولیش بیشتر باشد پس تاثیر بیشتری دارد، اشتباه است. به طور کلی یک بار و در نهایت تا دو لایه از پولیش استفاده کنید. تكرار اين كار باعث كاهش ضخامت كيلر در رنگهای متاليك و لايه رنگ در رنگ هاي روغنی (ساليد) خواهد شد.

در انتها تیم تخصصی کارپروایران با بهره گیری از افراد متخصص و با استفاده از بهترین مواد این آمادگی را دارد تا به شما مشتریان عزیز خدمات صفرشویی خودرو ، واکس و پولیش خودرو ، احیای رنگ خودرو ، پوشش سرامیک بدنه خودرو شستن با بهترین قیمت ارائه کند. شما می توانید سایر بخش های این وب سایت را دیدن فرمایید تا با خدمات بیشتر آشنا شوید .

carproiran
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *